דף הבית >> אימון אישי ועסקי >> אימון אישי בשיטת סאטיה
 
 


 
 

שיטת סאטיה (®Satya) פותחה ע"י נטאלי בן דוד, מייסדת ומנהלת בית הספר להקשבה, הוויה וטרנספורמציה Emotion. עקרונות האימון הסאטי משלבים את הגישה האונטולוגית באימון (תורת ההוויה), רעיונות מהבודהיזם הטיבטי, והסתכלות הוליסטית על החיים.

השקפת העולם שעומדת מאחורי השיטה היא כי לאדם נתונה יכולת בחירה חופשית בכל שלב ושלב בחייו הבוגרים ובכוחו לשנות את דרך התנהלותו ואת מציאות חייו על ידי שינוי תפיסתו את המציאות. המשמעות של הדברים שאותם האדם פוגש בחייו היא בידו, ואם ישנה את האופן שבו הוא רואה את המציאות, הוא ישנה גם את דפוסי התנהגותו וכל הנגזר מהם ומכאן את מהלך חייו.

באימון הסאטי ישנו דגש על השפה, תחושות הגוף והנשימה. מתייחסים למה שקיים במציאות, לעובדות, לכאן ועכשיו, להווה. הנחת היסוד של השיטה היא שתוצאות הן פונקציה של הוויה - הנוכחות שלי כפי שהיא נתפסת ע"י הסובבים אותי. ההוויה שלנו משתקפת בדרך בה אנו מתבטאים, ובמי שאנחנו בהתייחסות לאנשים ולמצבים. הבסיס להיותנו מי שאנחנו הוא ההוויה שלנו. כאשר ערים להוויה שלנו ניתן לבחור אותה, לנהל אותה באמצעות הנשימה, להיצמד אליה ולחולל באמצעותה את המציאות בה אנו חיים.

עקרונות האימון בשיטת סאטיה 
השתקפות - הנחת היסוד באימון הסאטי היא שכל מה שקורה בחיינו, הוא השתקפות של התודעה שלנו. לכן באימון נחקור את השאלה: מי את/ה בהתייחסות לכל תחום בחייך, מתוך ההנחה שמי שאת/ה בהווייתך קובע את התוצאות.
רווחה אישית – הרווחה האישית שלך (Well Being) היא מפתח לצמיחה אישית ופריצות דרך. כמאמנת שלך אתעניין בתזונה שלך, הרגלי השינה שלך, בפעילות הגופנית שלך, כיצד את/ה מנהל/ת את הכסף שלך וכיצד את/ה מבל/ה את שעות הפנאי שלך.
ניקיון – נושאים שאינם מטופלים ויחסים שאינם עובדים, צורכים ממך אנרגיה על חשבון השמחה, החיוניות, הקלילות והיצירתיות שלך. לכן, אסב את תשומת לבך למקומות הללו בחייך כדי שתוכל/י ליצור בהם הבדל.
יחסים לפני תוצאות – מערכות היחסים בחיינו הם המפתח לכל מה שעובד ולא עובד בחיינו. המטרה שלי כמאמנת שלך היא לשמור על כך שתפעל/י 100% מהזמן על פי הערכים שלך, מתוך תקשורת עובדת ויחסים של win-win עם הסביבה שלך, בחייך הפרטיים והמקצועיים. באימון נבדוק מהי מערכת היחסים שאם נפרוץ בה דרך, תחולל מפנה משמעותי בחייך.
עבודה דרך ההוויה ולא דרך פעולה - האימון הסאטי בוחן את המציאות דרך ההתבוננות של מי את כאדם בכל סיטואציה, ולא מה את הולכת לעשות. אני מאמינה שכאשר אנו נוכחים להוויה שדרכה אנו פועלים, יש לנו את החופש לבחור מחדש איך להיות, ומתוך ההוויה לפעול ולהשיג יעדים. במילים אחרות, יש לנו יכולת לחולל את המציאות בה אנו חיים, כי מי שאנחנו קובע את התוצאות שלנו.
גדולת המתאמן – אני מקשיבה לך כאדם גדול, הנושא בתוכו את הידע ואת היכולת לממש את גדולתך. תמיד אהיה בעדך ובצד שלך.

איך האימון עובד
האימון מאפשר לי לצפות בעולמך מנקודת מבט בלתי תלויה בנסיבות חייך וללא שיפוטים או ביקורת. תפקידי כמאמנת בשיטת סאטיה הוא ליצור את מרחב האימון, שהוא חומל, מכבד ומקבל. מרחב של התבוננות, חקירה אותנטית ויצירת בהירות. אני מקשיבה באופן יוצא דופן למה שנאמר כפי שנאמר. אני מקשיבה באופן קפדני לשפתך, לגופך ולתודעתך. אני שואלת שאלות שיוצקות אור על מציאות חייך כפי שהיא ומאפשרות פריצות דרך בתודעה שלך. אני מאמינה שכאשר תהי/ה נוכח/ת להוויה שדרכה את/ה פועל/ת, יהיה לך את החופש לבחור מחדש מי להיות, ולעצב את מציאות חייך כרצונך.


לפרטים נוספים ולקביעת שיחת עניין ללא תשלום
סיגל בתר
| מלווה לצמיחה
sigal@betterbeing.co.il 
054-3362362

 

 

Go Back  Print  Send Page
לייבסיטי - בניית אתרים